Kalkulatory
Popularne

Wirtualny Alkomat – Kalkulator promili we krwi online

Piłeś? Nie jedź! Sprawdź czy możesz już jechać... zmierz poziom alkoholu zanim siądziesz za kierownicą!

Kalkulator promili w Twoim organizmie

Jeśli zastanawiasz się ile promili jest w Twoim organizmie, to poniższy wirtualny alkomat jest idealnym rozwiązaniem Twojego problemu. Nasz wirtualny alkomat, czyli alkoholu online sprawdzi ile masz alkoholu i jak długo będziesz go metabolizował.

Wirtualny alkomat – jak to działa?

Dzięki wirtualnemu alkomatowi sprawdzisz zawartość alkoholu we krwi. Na szybkość metabolizowania wpływ mają takie czynniki jak:

  • Płeć
  • Waga
  • Rodzaj i ilość spożytego alkoholu
  • Czas spożywania alkoholu

Podaj w poniższym kalkulatorze wagę oraz swoją płeć, a następnie wpisz ile i jakie spożywałeś alkohole. 
Pamiętaj! Nasze wyliczenia mają charakter przybliżony, i ostateczna wartość alkoholu we krwi zależy również od tego, jakie przyjmowałeś posiłki podczas spożywania alkoholu oraz jakie przyjmujesz leki. Nasz wirtualny alkomat nie może być dowodem trzeźwości.

Kalkulator nie został załadowany

*Nasz kalkulator podaje szacunkowe stężenie alkoholu we krwi. Wyników nie należy traktować w sposób wiążący.

Mity związane z piciem alkoholu

Mit 1. Gdy napiję się kawy, to wytrzeźwieję.

Alkohol usuwany jest w wątrobie i kawa nie jest w stanie przyśpieszyć procesu metabolizowania alkoholu. Spożywanie kawy wpłynie na efekt senności organizmu, ale nie spowoduje, że alkohol zostanie szybciej usunięty.
 

Mit 2. Świeże powietrze przyśpiesza trzeźwienie.

Jest to mit bardzo często powielany przez wiele osób będących po spożyciu. W momencie kiedy przybywamy na świeżym powietrzu, może nam się wydawać, że trzeźwiejemy szybciej, ale to tylko złudzenie spowodowane chwilową zmianą temperatury, wiatru itd. Kiedy wrócimy do zamkniętego pomieszczenia, szybko okazuje się, że czujemy się tak samo, jak przed wyjściem na świeże powietrze. Również zimny prysznic nie jest w stanie przyśpieszyć trawienia alkoholu.
 
Mit 3. Jeżdżę wolno i jestem ostrożny
 
Twoje zachowanie na drodze, jadąc trzeźwym, w żaden sposób nie może być punktem odniesienia do jazdy po spożyciu alkoholu. Alkohol powoduje, że nie jesteśmy w stanie dostrzec osób będących przed nami, poruszających się po poboczu drogi. Nie jesteśmy w stanie oszacować odległości oraz prędkości z jaką poruszają się inni. Nasza reakcja jest opóźniona. 
 

Jedyna prawda związania z jazdą po alkoholu

PIŁEŚ? NIE JEDŹ!


Wirtualny alkomat – ile mogę wypić?

Szybkość Twojego metabolizmu jest indywidualna i zależy od wielu czynników. Wielu z Was zapyta: Jak długo muszę zaczekać, zanim wydalę alkohol po spożyciu piwa? Przykładowo, mężczyzna w wieku 30 lat, przeciętnego wzrostu i ważący 80kg, będzie mógł ponownie zasiąść za kółkiem po ok. 2,5 godzinie – jego stężenie wyniesie 0,43‰. Natomiast kobieta w tym samym wieku, ale ważąca 65kg, wydali alkohol również po 2,5 godzinie, ale jej stężenie tuż po spożyciu wyniesie 0,63‰. 

Objawy zatrucia alkoholowego

Jeśli zdecydowanie przesadzicie z alkoholem, to Waszym problemem nie będzie to, kiedy wsiądziecie za kółko, ale to, jak mocne będzie zatrucie alkoholowe.

Wyróżnia się 4 podstawowe stadia zatrucia alkoholowego:

  1. Nadmierne pobudzenie, problemy z równowagą i mówieniem. Charakterystyczne jest nienaturalne zachowanie.
  2. Senność i zaburzenia świadomości. Obserwuje się przyspieszoną akcję serca i wymioty.
  3. Brak kontroli własnej fizjologii, częste utraty przytomności i drgawki.
  4. Śpiączka, która może prowadzić do zgonu.

Zatrucie alkoholem wymaga hospitalizacji, jednak wielu alkoholików odmawia pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button