Artykuły

Jak sprawdzić historię samochodu z Niemiec?

Rozwój rynku samochodów używanych w połączeniu z szerokim i praktycznie nieograniczonym dostępem do internetu spowodował bardzo duży i dynamiczny rozkwit branży związanej ze sprzedażą pojazdów z drugiej ręki. Stało się tak z bardzo prostego i łatwego do wyjaśnienia powodu. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, aby kupić używane auto, należało udać się na pobliską giełdę lub do komisu samochodowego. Z liczba tego typu punktów zaczęła tak dynamicznie rosnąć, że swoją popularnością wyparły znane wszystkim giełdy.

Choć w XXI. wieku kupno auta z komisu nadal cieszy się dużą popularnością, to właśnie internet doprowadził do sytuacji, w której zakup pojazdu za pośrednictwem wirtualnej sieci stał się najłatwiejszą metodą na znalezienie wymarzonego pojazdu nawet za granicą. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zaczęło się również zastanawiać nad tym, jak sprawdzić auto sprowadzone z Niemiec czy innego kraju.

Na szczęście dostęp do historii pojazdów jest łatwy i warto skorzystać z opcji jej sprawdzenia przed zakupem. Tym bardziej, jeśli decydujesz się na samodzielne sprowadzenie pojazdu do Polski lub trafiłeś na okazję w kraju, ale pojazd, którym jesteś zainteresowany, reklamowany jest przez sprzedającego jako sprowadzony.

Jak sprawdzić auto z Niemiec?

Rozwój branży ułatwił wielu osobom kupno dobrego auta. Co więcej, można tego dokonać za bardzo dobre pieniądze. Im więcej ogłoszeń i im łatwiejszy dostęp do nich, tym rzecz jasna większa szansa na wyszukanie ciekawego pojazdu z pominięciem pośrednika, który musi zarobić na takiej transakcji. W całej tej sytuacji są jednak i pewne minusy. Wraz z dostępem do internetu i powszechności ogłoszeń, które można w nim znaleźć, pojawili się nieuczciwy handlarze, którzy żerują na naiwności osób błędnie uważających, że każde auto, które jest sprowadzone z Niemiec, będzie dobre. Tak niestety nie jest. Jeśli chcesz mieć pewność, że kupujesz sprawny pojazd, skorzystaj z usług firmy, która zawodowo zajmuje się sprowadzaniem każdego auta z Niemiec – MK Mobile to doskonały przykład. Jeśli jednak chcesz kupić auto zza granicy samodzielnie, zwróć uwagę na to, co warto przed przystąpieniem do sprawdzania auta sprawdzić:

  • data pierwszej rejestracji,
  • numer VIN,
  • numer rejestracyjny.

Wszystkie powyższe dane bez problemu znajdziesz w ogłoszeniu lub możesz o nie poprosić sprzedającego. Jeśli z jakichś powodów nie będzie on jednak chciał Ci ich udostępnić, to będzie to pierwszy bardzo poważny sygnał ostrzegawczy, że z autem może być coś nie tak. Jeśli uda Ci się jednak otrzymać potrzebne informacje, to kolejnym krokiem będzie skorzystanie ze specjalnej rządowej strony internetowej, na której z łatwością, korzystając z wymienionych danych, sprawdzisz bardzo dokładnie historię wybranego przez Ciebie samochodu.

Jakie dane używanego samochodu można samodzielnie sprawdzić?

Skoro wiesz już, jak sprawdzić historię auta z Niemiec, pora na kilka słów o tym, co w niej można w ogóle wyszukać i jak odpowiednio odczytać uzyskane w ten sposób dane. Zacznijmy od tego, co kryje się za określeniem “historia auta”:

  • ważność ubezpieczenia OC,
  • liczba właścicieli i czy były to osoby prywatne czy firmy,
  • termin badań technicznych,
  • czy pojazd jest bezwypadkowy,
  • historia stanu licznika w pojeździe.

Powyższe dane, które są ogólnodostępne, otwierają przed Tobą wiele możliwości. Nie musisz dobrze znać się na mechanice pojazdowej, aby już na początku ocenić samodzielnie, czy pojazd, którym się interesujesz, wart jest Twojej uwagi. Jeśli uznasz, że wszystkie istotne dla Ciebie warunki zostały spełnione, a cena jest do nich adekwatna, to dopiero wówczas warto poprosić dobrego mechanika o pomoc przy dokładnej ocenie samochodu.

Jak sprawdzić historię samochodu z Niemiec? Zdecydowanie najlepiej zrobić to za pośrednictwem oficjalnej rządowej strony internetowej. Na koniec pamiętaj o tym, że ta usługa jest darmowa. Uważaj zatem na podobnie wyglądające strony, które obiecują możliwość wyszukania tych samych danych, ale po uiszczeniu odpowiedniej opłaty.

Więcej na stronie https://mkmobile.pl/.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button