Artykuły

Dlaczego warto zdecydować się na monitoring GPS pojazdów?

Nowoczesne rozwiązania w dziedzinie śledzenia pojazdów to dobry sposób na sprawne zarządzanie flotą pojazdów. Rejestrują nie tylko trasę auta, ale również informacje o zużyciu paliwa. Lokalizacja pojazdu pomoże również uchronić samochód przed kradzieżą. Dowiedz się, jakie jeszcze zalety ma monitoring GPS.

Monitoring radiowy i GPS – jakie są zalety śledzenia pojazdu?

Radiowy system lokalizacji pojazdu ułatwia znalezienie samochodu po kradzieży. Nawet podjęcie licznych działań nie gwarantuje stuprocentowej ochrony auta przed zawłaszczeniem. Dlatego zawczasu warto zamontować odpowiedni sprzęt, który pomoże znaleźć pojazd, gdy ten dostanie się w niepowołane ręce. Odpowiednio silny sygnał radiowy nie zostanie zredukowany nawet przez zagłuszacze montowane przez złodziei. Monitoring GPS w połączeniu z monitoringiem radiowym to natomiast kompleksowe rozwiązanie chroniące auto przed kradzieżą. Dzięki możliwości stałego monitorowania pojazdu w czasie rzeczywistym właściciel zostanie powiadomiony niezwłocznie, gdy osoba niepowołana dostanie się do samochodu. W przypadku, gdy złodziej uruchomi auto, pojazd zostanie zlokalizowany dzięki monitoringowi radiowemu. W takim wypadku wystarczy zawiadomić policje, a znalezienie samochodu nie będzie trudne.

Monitoring GPS – wsparcie zarządzania flotą pojazdów

Rozwiązania umożliwiające śledzenie pojazdu to również nieoceniona pomoc przy zarządzaniu flotą złożoną z kilka samochodów. Nowoczesne systemy monitoringu GPS połączone są z aplikacją oraz platformą internetową, dzięki której możliwe jest śledzenie parametrów pojazdów na bieżąco. W przypadku, gdy konieczna jest kontrola czasu kierowcy, możliwa jest integracja urządzenia z tachografem. Zaletą, którą z pewnością docenią wszyscy przedsiębiorcy to oszczędności, jakie uzyskać można w wyniku analizy danych uzyskanych w trakcie śledzenia pojazdu. Monitoring GPS pomoże uzyskać informacje na temat zużywania paliwa oraz ilości tankowań na danej trasie, a tym samym zlikwidować nadużycia związane z zawyżaniem wydatków na benzynę przez pracowników. Koszty związane z serwisowanie i zużyciem paliwa mogą być nawet o 30% niższe, niż w sytuacji, gdy pojazdy nie są objęte monitoringiem. Oszczędność wynikać może również z automatyzacji trybu pracy. Nowoczesne systemy monitoringu GPS pozwalają na przekazywanie zleceń pracownikom. Dzięki czemu cały proces kontaktu w firmie staje się przyśpieszony i usprawniony, a praca efektywniejsza. Dzięki monitoringowi chroniony jest również przewożony ładunek. System śledzenia pojazdów rejestruje zarówno przebytą trasę, jak i jej przebieg. Zapisywane są wszystkie postoje, a także sposób jazdy. W razie niezgodnych z przepisami manewrów czy nadmiernej prędkości pracodawca może zwrócić kierowcy uwagę na przestrzeganie zasad ruchu drogowego, dzięki czemu zachowane zostanie pełne bezpieczeństwo zarówno pracownika, jak i przewożonego towaru.

Monitoring GPS – jakie są wady systemów śledzenia?

Monitoring GPS, jak każde urządzenie, ma również wady. Jedną z nich jest gubienie sygnału w zalesionych terenach czy podziemiach. Innym minusem może by niedokładność pomiarów. Z tego powodu ważny jest wybór doświadczonych producentów i dystrybutorów sprzętów do lokalizacji samochodów, którzy zapewniają nie tylko usługi na najwyższym poziomie, ale również dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb klienta.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Jeden komentarz

  1. przez kilka lat prowadzenia firmy wiem, że dobrze jest wiedzieć, co w trawie piszczy i u kierowców też. dodałbym jeszcze, że przed kradzieżą auta wystarczy mieć sam gps,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button