Jak wiele stan samochodu mówi o jego właścicielu? Teorii jest co najmniej kilka. Jedni nie widzą związku pomiędzy czystym autem a radzeniem sobie z innymi aspektami życia. Dla drugich to, w jaki sposób troszczysz się o swój pojazd, stanowi czytelny obraz twojej osobowości: osoby z czystymi autami to ludzie zdyscyplinowani, uważni i staranni, podczas gdy ci omijający myjnie szerokim łukiem, mogą uchodzić za niechlujnych i chaotycznych. Racja prawdopodobnie leży gdzieś pośrodku, a poziom atencji okazywanej samochodowi zależy od wielu czynników. Na pewno nie ulega wątpliwości jedno: czyste auto jest ładniejsze od brudnego, a na dodatek mniej zachęca policjantów z drogówki do jego zatrzymania w celu weryfikacji stanu technicznego. Sprawdź, czym czyścić karoserię, kokpit i siedzenia, aby uzyskać jak najlepszy efekt jak najmniejszym nakładem pracy.
Spis treści
Skóra, winyl, plastik, materiał – czym czyścić kokpit i siedzenia?
Mówi się, że najważniejsze jest wnętrze – i prawdopodobnie stwierdzenie to w równej mierze, co ludzi, dotyczy też ich samochodów. Ostatecznie wszystkie te godziny, jakie spędzamy za kółkiem, upływają nam właśnie w środku pojazdu. Nie widzimy wówczas pochlapanych błotników czy zmatowiałych felg, ale plamy na tapicerce czy zacieki na kokpicie mogą nas dosyć mocno irytować.
Aby raz na zawsze pozbyć się problemu z niedoczyszczonym wnętrzem samochodu, nie wystarczy wypożyczyć z łazienki chemii stosowanej do sprzątania mieszkania. To, co nadaje się do ścierania kurzu z biurka czy osadu z wanny, nie sprawdzi się w aucie. Wręcz przeciwnie – nieodpowiednie środki mogą uszkodzić plastik, skórę czy tkaninę. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie odwiedzenie strony producenta https://blendbrothers.pl/pl/interior-clean-pl/ i zapoznanie z dedykowanymi produktami do czyszczenia auta.
Profesjonalne kosmetyki do wnętrza samochodu są podzielone ze względu na powierzchnię, którą można za ich pomocą wyczyścić. Najbardziej uniwersalny preparat od Blend Brothers, czyli Interior Cleaner, usunie brud z plastiku, winylu, tapicerki materiałowej, a nawet ze skóry. Silna i bezpieczna formuła oznacza skuteczność i bezpieczeństwo stosowania.
Najwyższych środków ostrożności wymaga skóra. Jej tarcie czy wystawienie na pewne substancje chemiczne może się skończyć pozostawieniem śladów niemożliwych do usunięcia. Upewnij się, że do mycia skóry naturalnej, syntetycznej (ekoskóry), nubuku czy alcantary używasz przeznaczonych do tego kosmetyków do detailingu.
Pył, błoto, sól, owady – jak skutecznie doczyścić auto na zewnątrz?
Osoby postronne zwrócą uwagę przede wszystkim na to, jak auto prezentuje się z zewnątrz. Ale świadomość, że podróżujesz czystym samochodem, będzie przyjemna również dla kierowcy – przynajmniej dla tego, który dba o swój wóz. Aby zapewnić pojazdowi efektywne i bezpieczne czyszczenie, sprawdź produkty z serii dostępnej pod linkiem https://blendbrothers.pl/pl/exterior-clean-pl/.
Znajdziesz tutaj wszystko, co niezbędne dla kompleksowego umycia auta – np. alkaliczną pianę do mycia wstępnego, pozwalającą na pozbycie się najpoważniejszych zanieczyszczeń, łącznie z zaschniętym błotem oraz śladami z soli. Ci, którzy nie chcą przeoczyć żadnego detalu, z pewnością zdecydują się na drugą, manualną rundę czyszczenia. Idealnie nada się do tego szampon do mycia ręcznego, przeznaczony do nanoszenia za pomocą rękawicy z mikrofibry lub gąbki, pozwalający usunąć uporczywe zabrudzenia – również te, które łatwo przeoczyć na myjni. Szczególnie trudne w czyszczeniu powierzchnie zabezpieczone woskami i powłokami ceramicznymi domyje kwaśna piana aktywna, dodatkowo przywracająca efekt hydrofobowy. W ofercie znajdziesz nawet specjalny preparat pozwalający pozbyć się największej zmory kierowców, czyli zanieczyszczeń organicznych: martwych owadów, zbutwiałych liści czy ptasich odchodów.
Dla prawdziwych pasjonatów to jeszcze za mało – aby auto można było uznać za czyste, musi ono lśnić – dosłownie! Jeśli należysz do tej grupy, z pewnością docenisz lubrykant do pracy z glinką, zapewniający poślizg i gładkość, bez pozostawiania tłustej powierzchni.