magazyn motoryzacyjny
Strona główna Artykuły Nowości Galerie Newsletter O serwisie
kontakt reklama mapa strony
znajdujesz się w: Strona główna » Nowości » Mercedes C63 AMG
Nowości
« Opel Corsa OPC NE Mercedes SLS AMG Roadster »
Mercedes C63 AMG DTM Safety Car
(dodano 02-05-2011)

Niemiecka seria wyścigowa DTM otrzymała nowy samochód bezpieczeństwa. Jest nim specjalna wersja Mercedesa C63 AMG z pakietem AMG Performance Package. Samochód wyposażony jest w wolnossący silnik o pojemności 6.3 litra rozwijający 487 koni mechanicznych mocy i imponujące 600 niutonometrów momentu obrotowego. Samochód przyspiesza do pierwszych 100 km/h w 4.3 sekundy.

Wysokie osiągi silnika możliwe są dzięki zaadaptowaniu technologii stosowanych w produkcji sztandarowego modelu SLS AMG. Do budowy wykorzystano kute tłoki i korbowody, które cechują się większą wytrzymałością i mniejszą wagą. Dodatkowo zmniejszono ciężar wałku korbowego. Kuracja odchudzająca zmniejszyła o trzy kilogramy masę silnika oraz jego masowy moment bezwładności (inercję) dzięki czemu silnik jeszcze szybciej odpowiada na naciśnięcie pedału gazu. O płynny przebieg momentu obrotowego dba kolektor dolotowy o zmiennej długości.

Napęd przenoszony jest na koła za pomocą skrzyni biegów AMG SPEEDSHIFT MCT. Przekładania ma 7 przełożeń i zawiera w sobie mokre sprzęgło używane do ruszania. Aby móc w pełni wykorzystać przenoszoną na tylne koła moc zastosowano blokowany mechanizm różnicowy.

W samochodzie zastosowano szereg ulepszeń aerodynamicznych i elementów nadwozia wykonanych z włókna węglowego. Czarne matowe felgi mają rozmiar 19 cali, a założone na nich opony mają szerokość 235 i 255 mm odpowiednio z przodu i tyłu.

Mercedes C63 AMG widok z przodu stojącego samochodu Mercedes C63 AMG samochód jadący po torze Mercedes C63 AMG widok z boku stojącego samochodu
« Opel Corsa OPC NE Mercedes SLS AMG Roadster »
REKLAMA
poznaj samochód