magazyn motoryzacyjny
Strona główna Artykuły Nowości Galerie Newsletter O serwisie
kontakt reklama mapa strony
znajdujesz się w: Strona główna » Nowości » Mercedes klasa A
Nowości
« Chevrolet Corvette Centennial Edition Opel Corsa OPC NE »
Koncepcyjny Mercedes klasy A
(dodano 18-04-2011)

Na międzynarodowym salonie samochodowym w Szanghaju (21 – 28 kwietnia) Mercedes zaprezentuje koncepcyjną wersję nowej generacji modelu klasy A. Konstrukcja zwiastować ma już trzecią generację małego przednionapędowego Mercedesa. Samochód w odróżnieniu od poprzedników charakteryzować ma się sportową i dynamiczną sylwetką.

Samochód wyposażony jest w nowoczesne systemy bezpieczeństwa biernego i aktywnego. System Brake Assist, czyli wspomaganie hamowania w sytuacjach awaryjnych, wspomagany jest przez kolejny system prewencyjny Collision Prevention Assist. Radary rozmieszczone wokół samochodu przygotowują układ hamulcowy, gdy tylko wykryją przeszkodę znajdującą się w pobliżu. Dzięki temu skrócony jest do minimum czas reakcji układu hamulcowego na naciśnięcie pedału hamulca przez kierowcę. Oświetlenie samochodu oczywiście jest oparte na dominujących wszędzie diodach LED.

Pomimo niewielkich rozmiarów oraz niskiego szczebla w hierarchii Mercedesa samochód wyposażony został w mocny silnik. Jest to czterocylindrowa benzynowa jednostka o pojemności 2 litrów z turbodoładowaniem oraz bezpośrednim wtryskiem paliwa. Silnik rozwija moc 210 koni mechanicznych oraz współpracuje z dwusprzęgłową skrzynią biegów.

koncepcyjny Mercedes klasy A koncepcyjny Mercedes klasy A koncepcyjny Mercedes klasy A - wnętrze
« Chevrolet Corvette Centennial Edition Opel Corsa OPC NE »
REKLAMA
poznaj samochód