magazyn motoryzacyjny
Strona główna Artykuły Nowości Galerie Newsletter O serwisie
kontakt reklama mapa strony
znajdujesz się w: Strona główna » Nowości » Chevrolet Volt
Nowości
« Audi RS 3 Sportback BMW serii 6 »
Chevrolet Volt w Europie
(dodano 07-03-2011)

Amerykański koncern GM ogłosił datę europejskiej premiery Chevroleta Volt. Samochód pojawi się na rynku dopiero w listopadzie 2011 roku, czyli prawie rok po premierze w Stanach Zjednoczonych. Cena w Niemczech wyniesie 41 950 Euro i zawarte w niej będzie bogate wyposażenie obejmujące wiele systemów bezpieczeństwa oraz m.in. skórzaną tapicerkę. Jak można się spodziewać europejska cena jest wyższa od amerykańskiej co wynika głównie z różnic podatkowych.

Chevrolet Volt, jak nazywa go GM, jest elektrycznym samochodem o przedłużonym zasięgu. Ładowanie litowo-jonowych akumulatorów z domowego gniazda trwa od 3 do 4 godzin i w zależności od stylu jazdy, pozwala na przejechanie dystansu od 40 do 80 km. Za zwiększenie zasięgu odpowiedzialny jest mały silnik spalinowy. W odróżnieniu od dostępnych na rynku samochodów hybrydowych spalinowy silnik Volta działa wyłącznie jako generator prądu i nie jest bezpośrednio połączony z kołami. Korzystając z paliwa w zbiorniku możliwym jest uzyskanie zasięgu do imponujących 600 km. Tego typu rozwiązanie pozwala używać Volta jako jedynego pojazdu w rodzinie, ponieważ doskonale nadaje się do codziennej jazdy w mieście oraz można nim pokonać dłuższe trasy za miastem.

Samochód oferuje przyzwoite osiągi, głównie dzięki 368 Nm momentu obrotowego dostępnego w całym zakresie prędkości obrotowych. Pozwala to rozpędzić Volta do pierwszych 100 km/h w 9 sekund oraz osiągnąć prędkość maksymalną 161 km/h. Chevrolet planuje produkcję 10 000 egzemplarzy Volta do końca 2011 roku. W 2012 roku planowany jest wzrost produkcji do 45 000 sztuk.

Chevrolet Volt w kolorze srebrnym Chevrolet Volt w kolorze wiśniowym
« Audi RS 3 Sportback BMW serii 6 »
REKLAMA
poznaj samochód