Artykuły

Dystrybutory paliwa – czy własny dystrybutor to opłacalne rozwiązanie?

Ceny paliw stale rosną. W związku z tym osoby zmotoryzowane często myślą o zainwestowaniu we własny dystrybutor paliwa. Ma to swoje zalety, lecz trzeba się na tym znać i właściwie go dobrać. Strzałem w dziesiątkę może okazać się przydomowa stacja paliw. Pozwala to na zakup hurtowych ilości oleju napędowego i benzyny. Następstwem jest możliwość negocjowania cen z dostawcami oraz duża oszczędność pieniędzy (nawet na poziomie kilkuset złotych miesięcznie).

Dystrybutory paliwa – czym są oraz jakimi cechami się charakteryzują?

Dystrybutor paliwa to nic innego, jak specjalna instalacja pomiarowa służąca do napełniania baków pojazdu przy pomocy ciekłego paliwa. Występuje w różnych rozmiarach. Jest zdecydowanie najważniejszym urządzeniem na każdej stacji benzynowej. Przydaje się także w firmach kurierskich oraz transportowych. Cechą charakterystyczną jest bardzo uniwersalne zastosowanie. Każdy w dowolnym momencie może dobrać dla siebie optymalny dystrybutor paliwa mając na uwadze swoje indywidualne potrzeby.

Nowoczesne dystrybutory składają się z podzespołu mechanicznego i elektronicznego komputera. Różnią się od siebie m.in.:

  • ilością węży,
  • zewnętrznym kształtem,
  • dodatkowym oprzyrządowaniem (np. zdolnością zapamiętywania działań oraz zaprogramowaniem maksymalnej objętości tankowania).

Wykazują się łatwą obsługą, dokładnością pomiarów, bezawaryjnością i zróżnicowanym przepływem paliwa (dużo wartość występuje przy samochodach ciężarowych). Warto mieć je w zasięgu ręki.

Mini dystrybutory na własną stację – gdzie mają zastosowanie i kiedy warto w nie inwestować?

Bardzo opłacalną inwestycją są mini dystrybutory na własną stację. Są to urządzenia samozasysające, które nie wymagają ponownego napełnienia kanału dopływowego. Poziom zasysania stoi w tym przypadku na bardzo wysokim poziomie. Poszczególne modele różnią się od siebie m.in. wydajnością przepływu.

Mini dystrybutory znajdują zastosowanie na przydomowych stacjach, na których oszczędza się naprawdę pokaźne środki finansowe. W przypadku 1000 litrów zużytego paliwa oszczędność ta może sięgnąć kwoty 300 złotych. Mini dystrybutory sprawdzają się zwłaszcza w przypadku gospodarstw rolnych i firm transportowych. Dobrą informacją jest także krótki czas zwrotu inwestycji (od 6 do 12 miesięcy).

Inwestycja we własny dystrybutor to bardzo intrygujące przedsięwzięcie, które warto wziąć pod lupę zwłaszcza wtedy, gdy klienci mają dość gonienia po całym mieście za tańszym paliwem i chcą zostawić więcej pieniędzy w domowym budżecie.

Dystrybutory przenośne – co należy o nich wiedzieć?

Wygodnym rozwiązaniem dla osób zmotoryzowanych są oczywiście dystrybutory przenośne. Można je ze sobą zabierać w dowolnie wybrane miejsce. Charakteryzują się niewielką wagą, pełną funkcjonalnością oraz niezawodnością.

Dystrybutor jest opłacalnym wyborem przy pompowaniu oleju napędowego, oleju, biodiesla oraz nafty. Zaproponowane modele z tej kategorii sprawdzą się głównie w prywatnym użytku, warsztatach samochodowych oraz na stacjach benzynowych.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button