Szeroka oferta przyczep z pewnością sprawdzi się w sektorze rolnym. W ofercie polskiego producenta ZASŁAW można wyróżnić przyczepy rolne: dwuosiowe, skorupowo rolnicze, tandemy a także do transportu słomy. Omawiamy kilka z nich!
Spis treści
Rodzaje konstrukcji przyczep rolniczych
Przyczepy oferowane przez producentów sprzętu rolniczego są coraz bardziej zaawansowane konstrukcyjnie. Zastosowanie ciekawych rozwiązań technicznych znacząco usprawnia efektywność ich pracy. Poznaj 4 ciekawe rozwiązania, które oferuje marka!
Przyczepa dwuosiowa
To właśnie po zawieszenie dwuosiowe sięga się najczęściej w Polsce. Dostosowując się do potrzeb klientów, ZASŁAW oferuje przyczepy rolnicze, które sprawdzają się do transportu różnych materiałów, zwłaszcza tych, które wymagają szczelnego nadwozia przyczep. Ładowność skrzyń mieści się w przedziale od 6 do 14 ton.
Przyczepa skorupowa rolnicza
Przyczepy skorupowe głównie służą do przewozu materiałów objętościowych (np. kiszonki, okopowe). Aby ułatwić to zadanie, skrzynia ładunkowa jest gładka od wewnątrz, co minimalizuje ryzyko uszkodzeń transportowanych produktów w tracie załadunku czy rozładunku i ułatwia rozładunek. Dużym ułatwieniem jest mechanizm hydraulicznego otwierania tylnej klapy, a także prosta technika zwijania i rozwijania plandeki.
Przyczepa do transportu słomy
Sprawdzą się do transportu bel słomy, siana czy sianokiszonki. Konstrukcja przyczepy umożliwia maksymalnie wykorzystać powierzchnię przyczepy, a przy tym łatwo rozładować przewożone materiały.
Przyczepy rolnicze – na co zwrócić uwagę?
Dla większości kupujących to ładowność będzie jednym z najważniejszych parametrów danego sprzętu. I o ile ich szerokość wewnętrzna poszczególnych modeli jest zbliżona, tak kluczowa może okazać się długość skrzyni mieszcząca się w zakresie 4,5-5,2 metra. Równie istotna będzie konfiguracja burt i nadstawek, które mają ogromny wpływ na pojemność przyczepy rolniczej.
Szeroka oferta dostępna online
Cała gama produktów oraz konfigurator dostępne są na stronie ZASLAW.pl. Konfigurator pozwala dopasować przyczepę rolniczą do potrzeb inwestora. Konfigurując pojazd można zdecydować się na plandekę, wybrać rodzaj zaczepu, ogumienia i dodatkowe akcesoria, jak np. skrzynka narzędziowa lub zbiornik na wodę.