magazyn motoryzacyjny
Strona główna Artykuły Nowości Galerie Newsletter O serwisie
kontakt reklama mapa strony
znajdujesz się w: Strona główna » Nowości » Opel Zafira Tourer
Nowości
« Volkswagen Golf GTI Toyota Prius+ »
Nowy Opel Zafira Tourer
(dodano 23-05-2011)

Opel zaprezentował zdjęcia oraz informacje na temat nowej Zafiry Tourer, która swą premierę będzie miała we wrześniu br. na salonie samochodowym we Frankfurcie. Nowy samochód cechuje się bardzo estetyczną stylizacją, nawiązującą do pozostałych modeli marki. Jakość wykonania ma być na poziomie Insigni, czyli wg Opla jakość klasy Premium.

Jak poprzednie wersje Zafiry, nowy samochód oferuje 7 miejsc dla pasażerów. Przestrzeń samochodu aranżować można za pomocą ulepszonego systemu Flex7. Trzeci rząd foteli jest składany, gwarantując duży bagażnik o imponującej pojemności 710 litrów. W środkowym rzędzie zrezygnowano z kanapy na rzecz trzech niezależnych foteli, regulowanych przód-tył na odległości 210 mm. Dla zwiększenia komfortu, oparcie środkowego fotela składa się, tworząc wygodny podłokietnik dla osób podróżujących na skrajnych fotelach, które przesuwają się o 8 cm do środka. Wygospodarowane miejsce dwóm pasażerom środkowego rzędu zapewnia komfort podróżowania pierwszą klasą.

Wraz z rozpoczęciem sprzedaży klienci będą mieli do wyboru pięć wersji silnikowych. Dwulitrowy turbo diesel w trzech wersjach mocy: 110 KM, 130 KM oraz 165 KM oraz turbodoładowana benzynowa jednostka o pojemności 1.4 w dwóch wersjach mocy: 120 KM i 140 KM. Wszystkie silniki wyposażone są w system Stop-Start. W późniejszym czasie pojawią się również wersje na gaz ziemny CNG oraz mieszaninę propan-butan, czyli LPG.

Opel Zafira Tourer, wodok z przodu Opel Zafira Tourer, wodok z tyłu Opel Zafira Tourer, adaptacja trzeciego rzędu foteli
« Volkswagen Golf GTI Toyota Prius+ »
REKLAMA
poznaj samochód